Sport v obci

 

TJ Sokol

TJ Sokol byl v obci založen v roce 1920. Ale v roce 1932 se rozpadl a svou činnost obnovil až v roce 1938. Hokejový oddíl založený v roce 1951 neměl dlouhé trvání pouze 2 roky, ale zato oddíl kopané založený v témže roce drží svou tradici dodnes. Fotbalové hřiště bylo spolu s kabinami postaveno v roce 1954.V roce 1955 se 5 členů zúčastnilo I spartakiády ve Znojmě. V roce 1970 byla k 50. výročí založení uspořádána ve Štěpánovicích okrsková spartakiáda na fotbalovém hřišti.
 

Titanik Štěpánovice

Nápad založit senior klub kopané Titanik Štěpánovice se zrodil 13. listopadu 1996 v hostinci U Máni, v hlavách již tehdy odrostlých fotbalistů Štěpánovic a blízkého okolí, obout kopačky, byl skvělým rozhodnutím. Titanic se vším, co k němu patří byl založen pro radost. Potřeba dát hrátkám dospělých pánů nějaký řád vznikla tehdy v jeden okamžik. Ten den byl vymyšlen název, barva dresů, pravidla o docházce na tréninky, vybírání příspěvků, vedení kroniky a také hodiny odchodů z restaurace. Naše nadšení neochablo ani po letech. Myšlenka dokázat si, že nepatříme do starého železa a že fotbal se dá hrát v každém věku, oslovila další spřízněné duše. Počet členů se pohybuje kolem dvaceti. Za těch deset let jsme sehráli přes sto přátelských zápasů, sehráli na čtyřista fotbálků, mnoha turnajů v sálové kopané a nohejbalu. Kromě sportovního využití jsme uspořádali několik plesů, dokopných, zájezdů na Moravu, na koupáni do Bad Fussingu a pouťových klání s pozemními hokejistkami Meteoru ČB. Každé jaro pořádáme sběr železného šrotu v obci.

 

Tenisový klub

Počátku roku 2008 se zrodil nápad založit ve Štěpánovicích tenisový klub. Hlavní důvod byl,že se místní tenisový kurt málo využíval. Během 14 dnů se dalo dohromady 10 nadšenců. Z vlastních prostředků si koupili novou síť a dali kurt do pořádku aby se na něm dalo hrát. Na první schůzi jsme si zvolili název klubu, který zní „ŠATA“ – Štěpánovická Asociace Tenisových Amatérů. Dále byl zvolen prezident, byl domluven a zahájen první ročník celoročního turnaje „ŠTĚPÁNOVICKÝ KANÁR“. Při první schůzi jsme se rozšířili o nových 5 členů na patnáct a založili dámské družstvo. Během  roku bude na brigádách položena nová antuka a opraven sociál. To vše z vlastních prostředků klubu a vlastními silami. Tímto bychom rádi přivítali nové členy a příznivce tenisu.

                                                                 

Tenisový klub „ŠATA“ letos začíná třetí sezonu.  Před začátkem se opět pracovalo na kurtu pro jeho zlepšení. Byla znovu stržena a položena nová antuka. Dále bylo namontováno umělé osvětlení a rozvedena voda po kurtu pro snažší zavlažování. Opět jsme se rozšířili o pár nových členů, což nás moc těší, protože si všechno financujeme sami a každá pomoc je vítána. Letos opět bude zahájen 3.ročník o „Štěpánovického kanára“ a nově 1.ročník letos zahájí i ženy. Jinak kdo by měl zájem si jít zahrát a není členem, tak se může obrátit na P.Kosaře nebo P.Prokeše. Cena kurtu je 100kč/2hod.                                Petr Kosař

   

Oddíl badmintonu

Oddíl badmintonu byl založen v dubnu 1981, do kterého chodila většina štěpánovických dětí. Ti, kteří u tohoto náročného sportu zůstali, dosáhli a stále dosahují výborných výsledků i v národních turnajích. Oddíl vede celá léta p.František Frcal.

 

Stolní tenis

Dalšími úspěšnými sportovci jsou stolní tenisté, kteří se během 4 let od založení probojovali z okresního přeboru až do II národní ligy Čech.

 

Sportoviště v obci

K fotbalovému hřišti ( 1954 ) a Sokolovně ( 1962 ) přibyly roku 1986 tenisové kurty.


(c) Obec Štěpánovice u Českých Budějovic
Arakis & Belleville